FoRuMoTiOn.forumotion.com

Mire se Erdhe,ju faleminderit qe e vizitoni kete forum.
 
ForumPortaliCalendarPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 I vdekuri fiton 10 milionë dollarë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
xonny13

avatar

Numri i postimeve : 227
Registration date : 02/01/2009

MesazhTitulli: I vdekuri fiton 10 milionë dollarë   Mon Jan 05, 2009 3:59 pm


Një grua amerikane ka kontrolluar tiketat e lotarisë së burrit të saj të ndjerë pas vdekjes së tij dhe zbuloi se ai kishte fituar një xhekpot prej 10 milionë dollarësh.

Donald Peters, 79-vjeçar, kishte blerë dy tiketa disa orë para vdekjes nga një sulm në zemër në një pemëshitëse të qytetit Danbury, në Connecticut.

Por pas vdekjes, gruaja e tij Charlotte, hallakati nëpër gjërat e tij dhe i dërgoi tiketat në dyqan për të kontrolluar nëse kishte fituar gjë.

"Jam e shtangur", ka thënë gruaja 78-vjeçare derisa po dorëzonte tiketën fituese të barabartë me 10 milionë dollarë, në zyrën kryesore të Lotarisë së Connecticut Lottery.

Fëmijët e familjes Peters mendojnë se babai i tyre do ta çmonte këtë ironi.

"Ai do të ishte shumë i inatosur, ai sapo vdiq dhe ajo fitoi shumë para", ka thënë Brian Peters, një nga tre fëmijët e çiftit.

"Ai do të thoshte: 'Shifra!'", ka shtuar Brian.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
I vdekuri fiton 10 milionë dollarë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FoRuMoTiOn.forumotion.com  :: Funn Staff-
Kërce tek: