FoRuMoTiOn.forumotion.com

Mire se Erdhe,ju faleminderit qe e vizitoni kete forum.
 
ForumPortaliCalendarPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Allen nominohet për të nëntëmbëdhjetën herë nga WGA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ismajl
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 12
Age : 23
Location : presheva
Registration date : 06/01/2009

MesazhTitulli: Allen nominohet për të nëntëmbëdhjetën herë nga WGA   Thu Jan 08, 2009 2:00 pmFilmbërësi legjendar Woody Allen të mërkurën është nominuar për të nëntëmbëdhjetën herë nga "Writers Guild Awards" për skenarin më të mirë origjinal të filmit "Vicky Cristina Barcelona".

Për ta fituar çmimin, Allen duhet të del fitues kundrejt vëllezërve Ethan dhe Joel Coen (“Burn After Reading”), Dustin Lance Black (“Milk”), Tom McCarthy (“The Visitor”) dhe Robert Siegel (“The Wrestler”).

Nga ana tjetër, të nominuarit për çmimin e skenarit më të mirë të adaptuar janë: Eric Roth (“The Courious Case Of Benjamin Button”), Jonathan dhe Christopher Nolan (“The Dark Knight”), John Patrick Shanley (“Doubt”), Peter Morgan (“Frost/Nixon”) dhe Simon Beaufoy (“Slumdog Millionaire”).

Ceremonia e ndarjes së çmimeve dot bëhet me 7 shkurt në Los Angeles dhe New York.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Allen nominohet për të nëntëmbëdhjetën herë nga WGA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FoRuMoTiOn.forumotion.com  :: Lajmet nga Vip-
Kërce tek: